На підприємстві, де було запроваджено неповний робочий час, знову встановлюють повний робочий тиждень. Є кілька працівниць, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною. Найближчий термін закінчення відпустки — через 6 місяців. Чи потрібно зараз повідомляти «декретниць» про встановлення повного робочого часу і чи потрібно отримувати від них згоду?
Відповідь
Установлення або скасування неповного робочого часу є зміною істотних умов праці і допускається у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та з повідомленням працівників не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п 6 ст. 36 КЗпП.
Отже, працівниць, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною, слід поінформувати письмово не пізніше, ніж за 2 місяці до закінчення цих відпусток. Враховуючи право жінки достроково перервати цю відпустку, можна порадити ознайомити працівниць із змінами зараз та отримати письмову згоду/незгоду, щоб мати можливість спланувати організаційну роботу з персоналом.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв