Працівник бажає отримати відпустку без збереження зарплати на три календарні дні, але не підряд, — щотижня по дню. Чи достатньо у такому разі однієї заяви від працівника та одного наказу?
Відповідь
Так, у такому разі достатньо однієї заяви та одного наказу про надання відпустки працівнику.
Для одержання відпустки без збереження заробітної плати лише бажання працівника замало, обов’язковою умовою є згода сторін.
Працівник у заяві на ім’я роботодавця має зазначити сімейні обставини чи інші причини, що спричинили потребу у такій відпустці. Перелік цих причин законодавством не встановлено, оскільки їх важливість залежить від конкретних обставин у житті працівника. Тому прийняття рішення щодо надання чи ненадання працівникові з тієї чи тієї причини зазначеної відпустки належить виключно до компетенції роботодавця.
Початок відпустки без збереження заробітної плати залежить, зазвичай, від часу виникнення обставин, які змушують працівника звернутися до роботодавця за наданням такої відпустки, а її тривалість — від часу, потрібного для вирішення сімейних чи інших проблем.
Відпустку без збереження заробітної плати працівник може брати частинами протягом року, , але загальна тривалість таких відпусток не може перевищувати 15 календарних днів на рік, оскільки це буде вважатися порушенням законодавства про працю.
Відпустка без збереження заробітної плати є важливим інструментом для регулювання тимчасової відсутності працівника на роботі, зокрема у випадках, коли йому необхідно вирішити особисті чи важливі питання. Відпустка без збереження заробітної плати, спірні ситуації з якою виникають досить часто, несе помітні наслідки для нарахування заробітної плати та соціальних виплат. Усе про відпустки без збереження заробітної плати — у статті.
Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для життєво важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
Згідно із чинним законодавством, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та тим, хто виїхав за кордон під час воєнного стану, може надаватись відпустка без збереження заробітної плати на 90 днів для ВПО. Які особливості оформлення має відпустка без збереження заробітної плати для внутрішньо переміщених осіб? На який термін надається відпустка для ВПО під час воєнного стану? Відповіді на ці та інші питання читайте у статті.
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник написав «заява за свій рахунок» або «заява на відпустку за власний рахунок на період війни». Поясніть, що потрібно дотриматись мови закону та переписати заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Зразок заяви скачайте у статті та надайте працівнику для прикладу. Поясніть, що відпустки без збереження заробітної плати є різних видів. У деяких випадках надавати чи ні таку відпустку залежить від роботодавця.