Як прийняти на роботу студента денної форми навчання?

3539

Запитання

Підприємство планує працевлаштовувати студентів денної форми навчання для роботи у вільний від навчання час. Чи можна прийняти їх на роботу зі змінним графіком з підсумованим обліком робочого часу? Яка максимальна тривалість робочого часу студентів? Чи допустима робота студентів у нічний час та які доплати слід проводити?

Відповідь

Студенти денної форми навчання працевлаштовуються на загальних засадах. Для студентів, як правило, встановлюють режим неповного робочого часу, аби вони мали змогу відвідувати заняття у навчальному закладі.

Категорії працівників, яких заборонено залучати до роботи в нічний час, визначені у статті 55 КЗпП.

За роботу в нічний час законодавство передбачає доплату у розмірі не менше 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи. Більший розмір доплати встановлюють у генеральній, галузевій угодах або у колективному договорі (ст. 108 КЗпП).

Отже, якщо студент не належить до категорії працівників, яким заборонено працювати вночі, прийняти його на роботу зі змінним графіком роботи (із нічними змінами) на повну зайнятість можливо, за умови збереження можливості поєднувати з роботою навчання.

Читайте також:

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16346

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163685

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1368