Підприємство планує працевлаштовувати студентів денної форми навчання для роботи у вільний від навчання час. Чи можна прийняти їх на роботу зі змінним графіком з підсумованим обліком робочого часу? Яка максимальна тривалість робочого часу студентів? Чи допустима робота студентів у нічний час та які доплати слід проводити?
Відповідь
Студенти денної форми навчання працевлаштовуються на загальних засадах. Для студентів, як правило, встановлюють режим неповного робочого часу, аби вони мали змогу відвідувати заняття у навчальному закладі.
Категорії працівників, яких заборонено залучати до роботи в нічний час, визначені у статті 55 КЗпП.
За роботу в нічний час законодавство передбачає доплату у розмірі не менше 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи. Більший розмір доплати встановлюють у генеральній, галузевій угодах або у колективному договорі (ст. 108 КЗпП).
Отже, якщо студент не належить до категорії працівників, яким заборонено працювати вночі, прийняти його на роботу зі змінним графіком роботи (із нічними змінами) на повну зайнятість можливо, за умови збереження можливості поєднувати з роботою навчання.
Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
Щоб дотримати закону, вкажіть у наказі про несприятливі чинники на робочому місці. Що і як зазначити — у статті. На допомогу — накази, складені за П-1 та формою, відмінною від типової