Підприємство планує працевлаштовувати студентів денної форми навчання для роботи у вільний від навчання час. Чи можна прийняти їх на роботу зі змінним графіком з підсумованим обліком робочого часу? Яка максимальна тривалість робочого часу студентів? Чи допустима робота студентів у нічний час та які доплати слід проводити?
Відповідь
Студенти денної форми навчання працевлаштовуються на загальних засадах. Для студентів, як правило, встановлюють режим неповного робочого часу, аби вони мали змогу відвідувати заняття у навчальному закладі.
Категорії працівників, яких заборонено залучати до роботи в нічний час, визначені у статті 55 КЗпП.
За роботу в нічний час законодавство передбачає доплату у розмірі не менше 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи. Більший розмір доплати встановлюють у генеральній, галузевій угодах або у колективному договорі (ст. 108 КЗпП).
Отже, якщо студент не належить до категорії працівників, яким заборонено працювати вночі, прийняти його на роботу зі змінним графіком роботи (із нічними змінами) на повну зайнятість можливо, за умови збереження можливості поєднувати з роботою навчання.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.