Запис про навчання у трудовій книжці

52603

Запитання

Працівник на момент прийняття на роботу навчається на денному відділенні у ВНЗ. Чи можна після закінчення навчання внести до трудової книжки запис про навчання, якщо туди уже внесено запис про прийняття на роботу? Та як внести до трудової книжки запис про навчання за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями?

Відповідь


Запис про навчання у трудовій книжці

Трудові книжки скасують ➤➤➤

Пунктами 2.16-2.19 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України вiд 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58) визначено правила внесення записів до трудової книжки.

Одним із таких правил є те, що записи про навчання до трудової книжки вносять до того, як туди вноситимуть відомості про прийняття на роботу. Роботодавець за першим місцем роботи окремим рядком із посиланням на дату, номер та найменування відповідних документів вносить до трудової книжки записи про час навчання у ВНЗ (зокрема, час роботи в студентських таборах, на виробничій практиці та при виконанні науково-дослідної госпдоговірної тематики) та про час перебування в аспірантурі й клінічній ординатурі.

До відома!

Запис про навчання не потрібно засвідчувати підписом та печаткою роботодавця.

Якщо до початку трудової діяльності особа здобула освіту за кількома освітньо-професійними рівнями (наприклад, бакалавр і магістр або бакалавр і спеціаліст), записи про навчання слід вносити окремо про кожний період навчання.

Із прийняттям Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (набрав чинності з 01.01.2004) до страхового стажу для призначення пенсії не враховують період навчання у ВНЗ, отже, записи про навчання втратили свою практичну цінність. Проте Інструкція № 58 у цій частині змін не зазнала. Тому до трудової книжки слід вносити запис про навчання.

Якщо у трудову книжку не внесено запис про навчання, це може кваліфікуватися як порушення законодавства про працю і може слугувати підставою для притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо на момент прийняття на роботу особа продовжує навчатися, роботодавець вносить до трудової книжки тільки запис про прийняття на роботу. Запис про навчання внесе наступний роботодавець до занесення відомостей про роботу на підприємстві.

Запис про навчання у трудовій книжці
Олена Коноваловазаступник директора Департаменту з питань праці — начальник відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці
За шість місяців 2019 року інспектори праці оштрафували ваших колег на загальну суму 1 млн 100 тис. грн. Ця сума перевищує 70% штрафів за весь 2018 рік.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як зробити запис про звільнення за власним бажанням з поважної причини в трудову книжку

У день звільнення внесіть запис до трудової книжки про звільнення за власним бажанням з поважної причини, якщо зберігаєте її на підприємстві. Зробіть це за нашим зразком
19132

Видача трудової книжки у день звільнення

Видача трудової книжки в день звільнення передбачена чинним законодавством. Бувають випадки, коли працівник відсутній на роботі в день звільнення або втратив свою трудову книжку, чи бажає отримати її на руки, щоб подати відомості до Пенсійного фонду, які дії працівника та роботодавця? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте в статті
60102

Зразок листа про отримання трудової книжки

Якщо працівник не прийшов до відділу кадрів у день звільнення і його трудову книжку зберігає роботодавець, необхідно надіслати йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Щоб полегшити й прискорити собі роботу, скористайтеся зразком листа про необхідність отримання трудової книжки
73940

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
99964

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
22194