Прогул під час випробування: як звільнити

985

Запитання

Працівника прийнято на роботу з випробувальним строком два місяці. Проте під час випробування працівник не з’являється на роботі без поважних причин. Як у такому разі звільнити працівника?

Відповідь

Роботодавець має попередити працівника про звільнення за результатами випробування письмово за три дні до запланованого звільнення (ч. 2 ст. 28 КЗпП).

Відсутність працівника на роботі у день, на який заплановано вручення повідомлення про звільнення, не позбавить роботодавця можливості дотримати процедури звільнення, а відтак і звільнити працівника.

До строку випробування не будуть зараховані дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (ч. 3 ст. 27 КЗпП), тож роботодавець матиме час для повідомлення працівника про звільнення.

Прогул під час випробування: як звільнити Дізнайтеся, коли доцільно скорочувати строк випробування

Якщо працівник з’явиться на роботі, треба буде видати наказ про невключення днів відсутності до строку випробування та визначення нової кінцевої дати випробування. І якщо роботодавець захоче звільнити працівника за результатами випробування — письмово про це повідомити працівника.

Якщо ж роботодавець за поясненнями працівника (або актом про відмову надати пояснення) доведе факт прогулу, то працівника можна звільнити за прогули.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14231

Покроковий алгоритм при звільненні за прогул

Легким в оформленні звільнення працівника за прогул вважає лише той, хто ніколи його не проводив. Зі сторони здається, що достатньо скласти акт, визнати причину неявки на роботу не поважною і підготувати відповідний наказ. Однак, пам’ятайте, що проблеми можуть виникнути потім. Приміром, звільнений працівник подасть позов до суду і доведе, що ви припустилися процедурної помилки під час звільнення по статті за прогул. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не тільки мати загальну уяву про складові процедури, але й розуміти порядок оформлення звільнення за прогул без поважних причин. Тож дійте за алгоритмом від експертів Експертус Кадри.
144614

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
52394

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
162960

Судова практика щодо звільнення за прогул

Кадровику нерідко доводиться грати роль свідка, коли керівник жадає застосувати до недбалого працівника дисциплінарне стягнення «сьогодні і негайно». Пропонуємо вам дізнатись про чужі помилки, аби не довелося вчитися на своїх і не поновлювати на роботі працівника, який порушував трудову дисципліну.
2588