Відповідь
При працевлаштуванні внутрішньо переміщені особи (переселенці), як і усі громадяни України, подають документи, передбачені частиною 2 статті 24 КЗпП:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- трудову книжку;
- у випадках, передбачених законодавством, документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.
Умови працевлаштування цих осіб (основне місце роботи або сумісництво) залежать від того, чи має кандидат на працевлаштування трудову книжку.
Окрім того, статтею 25 КЗпП установлено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, зокрема, відомості про реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством (ст. 25 КЗпП).
Щодо осіб, які мають документ, що посвідчує громадянство України, та зареєстровані на території, де проводиться антитерористична операція, то такі громадяни мають право звернутись до органів соціального захисту населення та отримати статус внутрішньо переміщеної особи, що жодним чином не обмежує права такої особи, як громадянина України.
Випробування при прийнятті на роботу внутрішньо переміщеним особам не встановлюється (ст. 26 КЗпП).
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.