Прийняття на роботу переселенця з пропискою в Донецькій області

3076

Запитання

Відповідь

При працевлаштуванні внутрішньо переміщені особи (переселенці), як і усі громадяни України, подають документи, передбачені частиною 2 статті 24 КЗпП:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку;
  • у випадках, передбачених законодавством, документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Умови працевлаштування цих осіб (основне місце роботи або сумісництво) залежать від того, чи має кандидат на працевлаштування трудову книжку.

Окрім того, статтею 25 КЗпП установлено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, зокрема, відомості про реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством (ст. 25 КЗпП).

Щодо осіб, які мають документ, що посвідчує громадянство України, та зареєстровані на території, де проводиться антитерористична операція, то такі громадяни мають право звернутись до органів соціального захисту населення та отримати статус внутрішньо переміщеної особи, що жодним чином не обмежує права такої особи, як громадянина України.

Випробування при прийнятті на роботу внутрішньо переміщеним особам не встановлюється (ст. 26 КЗпП).

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16341

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163640

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1366