Графа «Продовження» та поле «Примітка» у лікарняному: особливості заповнення

1612

Запитання

Відповідь

Порядок заповнення листка непрацездатності затверджено наказом МОЗ України, Мінпраці України, ФСС з ТВП, ФСС з НВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Відповідно до пункту 3.13 у графі «Стати до роботи» вказують словами:

  • число та місяць, коли приступити до роботи;
  • посаду, прізвище лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».

У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюють «Продовжує хворіти» та зазначають номер нового ЛН.

Будь-яка невідповідність положенням Інструкції № 532 при заповненні лікарняного вважається помилкою.

Випадки заповнення поля «Примітка» наведено в пункті 4 Інструкції № 532. Зокрема, у правому нижньому полі ЛН у графі «Примітка:» лікар вносить такі записи:

УмовиДані, які зазначає (позначки, які проставляє) лікар у графі «Примітка:»
Хворий порушив призначений режимВид порушення: несвоєчасна явка на прийом; алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування; вихід на роботу без дозволу лікаря; самовільне залишення закладу охорони здоров’я; виїзд на лікування в іншому закладі охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду; відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК тощо
Тимчасова непрацездатність пов’язана із захворюванням або травмою, що сталися через алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння або дії, пов’язані з нимПозначка про сп’яніння
Хворого направлено на санаторно-курортне лікування

Номер путівки, дати початку та закінчення путівки, назва санаторно-курортного закладу

Хворого направлено на долікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладуНомер реабілітаційної путівки, дати початку та закінчення путівки, назва санаторно-курортного закладу
Текст ЛН містить виправленняЗапис «Виправленому вірити», підпис лікуючого лікаря, відбиток печатки закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності»
Причина непрацездатності: захворювання професійне та його наслідки — 2; нещасний випадок на виробництві та його наслідки — 4Дата встановлення професійного захворювання або нещасного випадку на виробництві

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5714

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143734

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165838

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29945

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339