Відпустка за ненормований робочий день у графіку відпусток
Запитання
Чи можна не вносити до графіку відпусток додаткову відпустку за ненормований робочий день, якщо працівник не може визначитися із періодом, коли її використати?
Відповідь
Черговість надання відпусток визначається графіками відпусток. Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем (ч. 10, 11 Закону України «Про відпустки»; далі — Закон про відпустки).
Дізнайтеся, чи потрібно вносити доповнення до графіка відпусток, якщо прийнято нових працівників
Оскільки щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, зокрема, за ненормований робочий день статтею 4 Закону про відпустки віднесена до щорічних відпусток, то її доцільно включати до графіка відпусток.
Якщо працівник не знає, коли хоче скористатися зазначеною відпусткою (або хоче отримати за неї компенсацію), рекомендуємо в графіку відпусток зазначати термін надання наприкінці року, наприклад, листопад 2018 року). У такому разі, якщо працівник захоче її використати раніше або отримати за неї компенсацію, не потрібно буде працівнику писати заяву на перенесення відпустки на більш пізній термін, а роботодавцю — видавати наказ і вносити зміни до графіка відпусток.