Проходження практики і страховий стаж

3550

Запитання

Чи зараховувати період проходження практики під час навчання у ВНЗ до страхового стажу? Чи вносити відповідний запис до трудової книжки?

Відповідь

Якщо в організації є вакантні робочі місця, робота на яких відповідає вимогам програми практики, студент-практикант може бути прийнятий на відповідну штатну посаду. В цьому разі з ним укладають строковий трудовий договір на час проходження практики: видають наказ про прийняття на роботу, повідомляють ДФС. Цей час в подальшому включатимуть в страховий стаж для оплати листків непрацездатності на підставі довідки ОК-7 (ОК-5).

В іншому випадку (з студентом не укладають трудовий договір) період проходження практики не зараховують до страхового стажу.

А ось трудову книжку не заповнюватимемо, хоча про «практику на оплачуваному робочому місці» неодноразово згадує Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).

За наявності у студента трудової книжки записи про навчання, проходження практики на оплачуваних робочих місцях має вносити ВНЗ (п. 2.16 Інструкції № 58). Підстава для запису — довідка підприємства, що є базою практики. Записи про іншу практику (без оплати, без прийняття на роботу) до трудової книжки не вносять.

За відсутності у студента трудової книжки не поспішайте оформляти її, навіть якщо видано наказ про прийняття на роботу.

Студенту, який раніше не працював, і, відповідно, не має трудової книжки, відомості про роботу під час практики має внести підприємство, де надалі він працюватиме, — на підставі довідок, виданих іншими підприємствами — базами практики (п. 2.18 Інструкції № 58).

Очевидно, що йдеться про оформлення трудової книжки вперше. Запис про практику роботодавець внесе перед записом про прийняття на роботу, керуючись підпунктом «в» пункту 2.19 Інструкції № 58.

Практичного значення цей запис нині не має, адже страховий стаж з 2011 року рахуємо не за трудовою книжкою, а за формами ОК-7 чи ОК-5. Але підтвердженням набутого досвіду інформація про практику слугуватиме.

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31123

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
81306

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67034

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5947

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
32581