Тимчасове переведення і оплата праці

1140

Запитання

На час відпустки працівника, який працює за змінним графіком роботи з доплатою за вечірні, нічні години, святкові дні і шкідливі умови праці, заміняти його буде інший працівник, що працює 5 днів на тиждень по 8 годин щодня. Як оформити таку заміну?

Відповідь

Якщо працівник виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника, йому виплачують доплату. Доплати за вечірні, нічні години, за шкідливі умови праці за суміщуваною посадою не виплачують. До того ж, режими роботи цих працівників — відрізняються.

Тому оптимальний варіант — тимчасове переведення працівника у разі його згоди (ч. 1 ст. 33 КЗпП).

У разі тимчасового переведення працю оплачують відповідно до умов оплати праці за новою посадою. Якщо за нею зарплата менша, то на приватних підприємствах на практиці за працівником часто зберігають середній заробіток за попереднім місцем роботи на весь час переведення.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47645

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23517

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102398

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249148