Працівника попереджено про зміну істотних умов праці, а саме — зміна режиму роботи, за два місяці до запровадження змін. Працівник ознайомлений із наказом у день його видання. Через два тижні працівник подав заяву про аналогічну зміну режиму його роботи. Як оформити?
Відповідь
Зміну істотних умов праці, якою є і зміна режиму роботи, допускають за наявності змін в організації виробництва і праці та за умови продовження роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці працівника необхідно письмово повідомити не пізніше ніж за два місяці (ст. 32 КЗпП). Повідомлення про зміну істотних умов праці слід складати за зразком.
Ураховуючи, що працівник подав заяву з проханням встановити йому інший режим роботи до закінчення строку попередження, правомірно встановити йому наказом цей режим із дати, вказаної у заяві.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв