Жінка працює неповний день під час відпустки для догляду: чи оплачується «лікарняний»

1644

Запитання

Відповідь

Відповідно до частини восьмої статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96­ВР за бажанням жінки, батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Право на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають усі працівники, які працюють на умовах трудового договору.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законодавством.

У разі тимчасової непрацездатності жінки, яка працює на умовах неповного робочого часу в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, листок непрацездатності видається та оплачується на загальних підставах.

Але якщо захворіла дитина, на жаль, лікарняний не видадуть. Адже листок непрацездатності не видається у зв’язку з хворобою дитини під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Установити його можна як під час прийняття на роботу, так і згодом. Які алгоритми запровадження неповного часу з ініціативи працівника та роботодавця? Як встановити на неповний робочий час в умовах воєнного стану?
135835

Графік роботи працівників

Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
125753

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10481