Основна робота і робота за сумісництвом в однаковий час

1536
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри

Запитання

Чи можуть збігатися години роботи за сумісництвом та за основним місцем роботи?

Відповідь

Сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в роботодавця — фізичної особи

(ч. 1 ст. 102-1 КЗпП).

Тому години роботи на основному місці роботи й за сумісництвом не можуть збігатися. 

Водночас при укладанні трудового договору заборонено вимагати від осіб, які працевлаштовуються, документи, подання яких не передбачає законодавство (відомості про партійну й національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування тощо). А довідка з основного місця роботи про режим роботи не передбачена законодавчими чи нормативно-правовими актами.

Експерти радять у разі внутрішнього сумісництва стежити, щоб робочий час за основною посадою й за сумісництвом не збігався. Що ж до зовнішнього сумісництва, то роботодавець визначає режим роботи за заявою працівника або відповідно до ПВТР (якщо працівник повідомив, що може так працювати). Якщо ж згодом виявиться, що робочий час за основним місцем роботи й за сумісництвом збігається, але працівник не порушує трудової дисципліни, роботодавцю не загрожуватиме відповідальність.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
231590

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
75356

«Переведення» з сумісництва на основне місце роботи

Якщо необхідно оформити для працівника зміну роботи за сумісництвом на основне місце роботи, кадровики нерідко припускаються помилки, оформлюючи такий перехід як переведення. А як же правильно оформити таку процедуру?
34336

Відпустка за сумісництвом: тривалість, види та порядок надання

Законодавство гарантує право сумісникам отримувати щорічну відпустку і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Який порядок надання відпустки суміснику, чи можлива відпустка за сумісництвом на одному підприємстві, чи вносити сумісників до графіка відпусток, чи передбачає законодавство відпустку на дітей суміснику — розкажемо у статті.
64427

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
139563