Особові справи на робітників: вести чи ні
Запитання
Чи зобов’язане підприємство вести особові справи на працівників робітничих професій?
Відповідь
Особові справи в обов’язковому порядку ведуть на:
- керівників;
- менеджерів;
- службовців;
- професіоналів;
- фахівців;
- сумісників.
Читайте також: Особові справи із 2018 року ведемо по-новому
Строк зберігання особової справи — 75 років після звільнення (ст. 493, 495 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).
Формуйте особову справу обов’язково, якщо код посади за КП починається з цифр 1-4.
Для працівників інших категорій, робітничі професії (код за КП починається цифрами 5-9) основне джерело відомостей про трудову діяльність — особова картка П-2. Підприємство самостійно визначає, чи формуватиме для цих працівників особові справи. Строк зберігання особових справ для «інших категорій» законодавство не визначає, але зазвичай — це 3 роки після звільнення.
В особовій справі мають бути лише документи, передбачені Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5. Максимально — 25 видів документів.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір