Відповідь
Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року (ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки»; далі — Закон про відпустки).
За згодою роботодавця працівнику може бути надано авансом частину щорічної відпустки, не передбаченої графіком відпусток, за умови, що робочий рік, за який надається відпустка, розпочався. Це не вважатиметься порушенням. Утім, врахуйте, що працівник, якому щорічна відпустка надається авансом, може звільнитися з підстави, коли роботодавець не матиме права утримати кошти з працівника за наперед надані дні відпустки. У графіку відпусток на наступний рік зазначте працівнику заплановану кількість днів відпустки у межах робочого року, тобто може бути як 14, так і 24 календарні дні.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.
Щорічна основна відпустка надається працівникам за робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору.
Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.