Керівник хоче тимчасово скоротити тривалість роботи в один з днів тижня, але при цьому зберегти розмір зарплат працівників. Чи можливо це зробити та чи потрібно видавати окремий наказ, якщо немає колективного договору?
Підприємства й організації можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, аніж 40 годин на тиждень, коли укладають колективний договір (ч. 2 ст. 50 КЗпП). Колдоговір може передбачати додаткові порівняно із законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги (ч. 3 ст. 13 КЗпП). Якщо колективного договору не укладали, керівник підприємства, що не фінансують з бюджету, може встановити наказом меншу тижневу норму тривалості робочого часу працівникам. Керівник покращить умови трудових договорів порівняно із законодавством про працю, тому інспектор праці не притягне роботодавця до відповідальності.
Зважайте, що час початку та закінчення щоденної роботи / зміни визначають у правилах внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР) і графіках змінності (ст. 57 КЗпП).
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
Грудень — особливий місяць у плануванні роботи підприємств та організацій. Це час, коли завершується фінансовий і виробничий рік та починається активна підготовка до новорічних свят. Для кадровика важливо нічого не пропустити, відвідати фахові вебінари та вчасно подати звітність. Календар кадровика на грудень 2024 — надійний помічник, яскравий зимовий фон для робочого столу вашого ПК та зручний підкажчик у кадрових справах. Скачайте зараз ➲
Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті