Відповідь
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Кабінет Міністрів України оприлюднює рекомендації щодо перенесення робочих днів щонайменше за три місяці до таких перенесень (ч. 4 ст. 67 КЗпП).
На підприємстві перенесення робочих днів відбувається на підставі наказу роботодавця та за попереднім погодженням з профспілкою. Рекомендації КМУ можуть бути використані при підготовці наказу.
Перенесення вихідних днів, що унормовано частиною 3 статті 67 КЗпП, відбувається автоматично та не потребує додаткових наказів роботодавця.
Про перенесення робочих та вихідних днів цього року, та як це оформити правильно, — читайте у консультації «Як перенести робочі та вихідні дні у 2019 році»
Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.