Тривалість обідньої перерви при 6-годинному робочому дні

7874

Запитання

Яка тривалість часу на відпочинок при 6-годинному робочому дні?

Відповідь

Чи може працівник взагалі відмовитися від обідньої перерви?

У чинному законодавстві немає норми, за якою тривалість обідньої перерви залежить від тривалості робочого дня (зміни).

Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП) регламентує максимальну тривалість перерви – 2 години. Мінімальної тривалості часу на відпочинок – немає. Проте у пункті 3.1 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Мінпраці від 04.10.2006 № 359, зазначено, що час перерви на відпочинок і харчування може становити від тридцяти хвилин до двох годин на зміну. Додатково у частині 1 статті 66 КЗпП вказано, що обідню перерву, як правило, надають через чотири години після початку роботи (ч. 1 ст. 66 КЗпП).

Нагадуємо, що графік роботи, тривалість робочого часу і відпочинку в організаціях визначають роботодавець та профспілка. Якщо профспілкової організації немає — представники, обрані на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів. Прийняті рішення закріплюють у колективному договорі (ч. 2 ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ та ч. 2 ст.13 КЗпП).

Також згідно з частиною 2 статті 66 КЗпП час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР).


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
141042

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
39333

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19649

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
26193

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
15110