Тривалість обідньої перерви при 6-годинному робочому дні

7732

Запитання

Яка тривалість часу на відпочинок при 6-годинному робочому дні?

Відповідь

Чи може працівник взагалі відмовитися від обідньої перерви?

У чинному законодавстві немає норми, за якою тривалість обідньої перерви залежить від тривалості робочого дня (зміни).

Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП) регламентує максимальну тривалість перерви – 2 години. Мінімальної тривалості часу на відпочинок – немає. Проте у пункті 3.1 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Мінпраці від 04.10.2006 № 359, зазначено, що час перерви на відпочинок і харчування може становити від тридцяти хвилин до двох годин на зміну. Додатково у частині 1 статті 66 КЗпП вказано, що обідню перерву, як правило, надають через чотири години після початку роботи (ч. 1 ст. 66 КЗпП).

Нагадуємо, що графік роботи, тривалість робочого часу і відпочинку в організаціях визначають роботодавець та профспілка. Якщо профспілкової організації немає — представники, обрані на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів. Прийняті рішення закріплюють у колективному договорі (ч. 2 ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ та ч. 2 ст.13 КЗпП).

Також згідно з частиною 2 статті 66 КЗпП час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР).


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19204

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14900

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576