Відпустка на весілля
Закон не обіцяє молодятам міцного шлюбу — тут все залежить від них самих, проте гарантує відпустку.
Відпустка на одруження: із збереженням заробітної плати чи без нього
Право на відпустку у зв’язку з одруженням мають всі працівники, щоправда — без збереження зарплати. Її тривалість — до 10 календарних днів (п. 8 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Роботодавець зобов’язаний надати таку відпустку, якщо просить працівник.
Коли надавати
Закон про відпустки не прив’язує початок відпустки до весільної церемонії. Відпустка на одруження може охоплювати проміжок часу як перед визначеною датою шлюбу, так і після неї — безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним. Також дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки.
Правомірно надати відпустку з п’ятниці або з найближчого понеділка, якщо реєстрацію шлюбу призначили на суботу, а працівник бажає використати відпустку після весілля.
Як оформити
Як і будь-яку іншу відпустку — наказом. Підстави для наказу — заява працівника та довідка органу, що реєструватиме шлюб, із датою церемонії.
У заяві працівник вказує бажану дату початку відпустки та її тривалість, що може становити й менше гарантованих Законом 10 днів.
Зразок заяви на відпустку у зв’язку з одруженням
Зареєструйте наказ у Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого зберігання. Накази про відпустку без збереження зарплати зберігають 75 років (ст. 16 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5). Рекомендований літерний індекс до наказу — к/тр.
Наказ про відпустку у зв’язку з одруженням
Внесіть відомості про відпустку до особової картки П-2. А ось додавати копію наказу до особової справи не потрібно.