Відпустка на весілля
Закон не обіцяє молодятам міцного шлюбу — тут все залежить від них самих, проте гарантує відпустку.
Відпустка на одруження: із збереженням заробітної плати чи без нього
Право на відпустку у зв’язку з одруженням мають всі працівники, щоправда — без збереження зарплати. Її тривалість — до 10 календарних днів (п. 8 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Таким чином, відпустка за власний рахунок у зв’язку з одруженням — право працівника, роботодавець зобов’язаний надати таку відпустку, якщо є потреба.
Коли надавати
Закон про відпустки не прив’язує початок відпустки до весільної церемонії. Відпустка на одруження може охоплювати проміжок часу як перед визначеною датою шлюбу, так і після неї — безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним. Також дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки.
Правомірно надати відпустку з п’ятниці або з найближчого понеділка, якщо реєстрацію шлюбу призначили на суботу, а працівник бажає використати відпустку після весілля.

Як оформити
Як і будь-яку іншу відпустку — наказом. Підстави для наказу — заява працівника та довідка органу, що реєструватиме шлюб, із датою церемонії. Заява на відпустку у зв’язку з одруженням, зразок якої має містити бажану дату початку відпустки, фіксує і її тривалість, що може становити й менше гарантованих Законом 10 днів.
У заяві працівник вказує бажану дату початку відпустки та її тривалість, що може становити й менше гарантованих Законом 10 днів.
Зразок заяви на відпустку у зв’язку з одруженням
Зареєструйте наказ у Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого зберігання. Накази про відпустку без збереження зарплати зберігають 75 років (ст. 16 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5). Рекомендований літерний індекс до наказу — к/тр.
Наказ про відпустку у зв’язку з одруженням
Відпустку для весілля фіксуйте і в особовій картці П-2. А ось додавати копію наказу до особової справи не потрібно.
Відпустка для одруження військовослужбовців
Військовослужбовці в Україні мають право на відпустку у зв’язку з одруженням. Таку відпустку регулює законодавство і передбачає певні умови та тривалість.
Важливо зазначити основні умови:
- Тривалість відпустки: до 10 календарних днів.
- Підстава: укладення шлюбу військовослужбовцем.
- Тип відпустки: за сімейними обставинами та з інших поважних причин.
- Збереження грошового забезпечення: під час дії воєнного стану відпустка надається із збереженням грошового забезпечення.

Порядок оформлення:
- Подання рапорту: військовослужбовець подає рапорт на ім’я безпосереднього командира з проханням надати відпустку у зв’язку з одруженням.
- Додатки до рапорту: до рапорту додається документ, що підтверджує факт одруження (наприклад, свідоцтво про шлюб або запрошення на церемонію).
- Розгляд рапорту: командир підрозділу розглядає рапорт і приймає рішення щодо надання відпустки.
Важливо врахувати, що до тривалості відпустки не включається час, необхідний для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Відпустка за сімейними обставинами надається один раз протягом календарного року. Надання відпустки здійснюється за рішенням командира військової частини, який враховує обставини та потреби служби.
Військовослужбовці мають законне право на відпустку у зв’язку з одруженням. Важливо завчасно подбати про оформлення необхідних документів та узгодити терміни з командуванням.