Переведення працівника під час відпустки: чи можливо

Ситуація з практики: працівнику надано відпустку тривалістю два тижні. У перший день початку відпустки працівник пише заяву на переведення його на іншу посаду. Коли у такому випадку здійснити переведення — тією датою, що просить працівник, чи після виходу з відпустки?

Частиною третьою статті 2 Закону про відпустки працівникам гарантоване право на відпустки визначеної тривалості зі збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених Законом про відпустки.

Відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Трудовим законодавством не встановлено заборони щодо переведення на іншу посаду працівника, який перебуває у відпустці.

За вказаних вище обставин буде оптимальним перевести працівника на нову посаду з першого дня після виходу з відпустки. Таке переведення не буде порушенням, адже і до, і після переведення за працівником зберігають робоче місце (посаду).

Увага!

Для того аби перевести працівника на іншу посаду, йому не потрібно переривати відпустку і виходити на роботу бодай на один день

На практиці нерідко вдаються до такої процедури у разі необхідності скорочення посади працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Головне, щоб переведення працівника, який знаходиться у декретній відпустці, відбувалося за письмовою згодою працівника.

Порада

Перевірте, чи не змінилася у працівника тривалість щорічної основної відпустки після переведення на іншу посаду; чи не набув (втратив) працівник право на щорічну додаткову відпустку після переведення. Якщо щорічну відпустку надано за робочий рік, в якому відбулося переведення, й у працівника змінилася тривалість щорічної відпустки, слід зробити перерахунок наданої відпустки. Так, тривалість щорічної відпустки за відповідний робочий рік слід визначати пропорційно виходячи з тривалості відпустки за кожною посадою.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до Дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, а також Юлія Видиборець з інформацією про новий мобілізаційний закон — головні зміни. Ще у програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам. Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді