Трудовим законодавством про надання відпусток працівникам, визначено, що святкові та неробочі дні не враховуються у тривалість таких видів відпусток, як:
- щорічна основна;
- додаткова відпустка працівникам, що мають дітей;
- одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням.
Тобто якщо відпустка припадає на святкові та неробочі дні, то тривалість відпустки збільшується на їх кількість.
Обчислюючи тривалість відпусток інших видів (приміром — додаткової навчальної відпустки), святкові та неробочі дні під час таких відпусток враховуються як звичайні календарні дні і оплачуються за правилами, визначеними пунктом 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100.
Позначення в табелі святкового дня, що припав на відпустку
Типова форма № П-5 «Табель обліку використання робочого часу» затверджена наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489. Форма табелю носить рекомендаційний характер і складається з мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. Тому типова форма № П-5 може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку робочого часу в організації.
Ураховуючи зазначене й те, що типовою формою № П-5 не передбачено буквених кодів для відміток про святкові та неробочі дні, святковий день, який припав на час щорічної відпустки працівника, можна позначити буквеним кодом «СВ».
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"