Оплата праці посадової особи місцевого самоврядування — старости

Посадові оклади старост об’єднаних територіальних громад визначають на рівні посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів

Мінсоцполітики у листі від 07.10.2016 № 1381/13/84-16 нагадало, що у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», за винятком адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради (ст. 14-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначає орган місцевого самоврядування з огляду на умови оплати праці, встановлені для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Посадові оклади старост залежно від чисельності міста, села, селища (на рівні заступника міського, сільського, селищного голови з питань діяльності виконавчих органів) визначені додатками 50 та 54 Постанови № 268.

Утім, постановою КМУ «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» від 24.06.2016 № 386 унесено зміну до пункту 1 Постанови № 268, яка набрала чинності 12.07.2016. Нею встановлено, що умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад визначаються відповідним органом місцевого самоврядування з огляду на умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування та схеми посадових окладів згідно з Додатками 50 і 51 Постанови № 268.

Отже, після 12.07.2016 посадові оклади старост об’єднаних територіальних громад (сіл, селищ, міст) визначають відповідно до додатка 50 до Постанови № 268.

Умовами оплати праці для зазначених працівників передбачено виплату надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років.

Ураховуючи наведене, умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад, в т. ч. і надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, мають визначатись за умовами оплати праці та схем посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів, департаментів, самостійних управлінь, відділів, виконавчих органів міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад.

Що стосується додатка 54 до Постанови № 268, то, на думку Мінсоцполітики, норми цього додатка можуть бути застосовані лише у випадку наявності посади старости у сільській, селищній раді, не об’єднаної в територіальну громаду.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47659

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23555

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102529

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді