МОЗ роз’яснило, що надбавку за вислугу років слід виплачувати за кожним трудовим договором, у т. ч. на роботі за сумісництвом
МОЗ у листі від 05.02.2019 № 10.1-16/4463/2971 зазначає, що Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я затвердили спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).
Виробничий календар — 2020 розраховано
Надбавку за вислугу років встановлюють лікарям, провізорам та фахівцям з базовою та неповною вищою медичною, фармацевтичною освітою державних і комунальних закладів охорони здоров’я у розмірі 10-30 відсотків до посадового окладу в залежності від стажу роботи. Порядок встановлення та виплати надбавки затверджує постанова КМУ від 29.12.2009 № 1418.
Працю оплачують за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), або в залежності від виконання норм виробітку і відрядних розцінок. При цьому враховують підвищення, доплати та надбавки, передбачені законодавством (абз. 2 п. 1.4 Умов № 308/519).
Отже, й надбавку за вислугу років виплачують щомісяця за фактично відпрацьований час як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
Нестачу точних знань людство завжди компенсувало вимислом. Помилки в кадровому діловодстві коштують чималих штрафів. Ми підібрали найпоширеніші хибні висновки про роботу сумісників. Дізнайтеся, щоб правильно приймати, звільняти та документувати роботу працівників.
Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
Якщо необхідно оформити для працівника зміну роботи за сумісництвом на основне місце роботи, кадровики нерідко припускаються помилки, оформлюючи такий перехід як переведення. А як же правильно оформити таку процедуру?
Законодавство гарантує право сумісникам отримувати щорічну відпустку і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Який порядок надання відпустки суміснику, чи можлива відпустка за сумісництвом на одному підприємстві, чи вносити сумісників до графіка відпусток, чи передбачає законодавство відпустку на дітей суміснику — розкажемо у статті.
Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.