Мінсоцполітики (лист від 27.02.2019 № 199/0/204-19) нагадало, що для бюджетних установ робота за сумісництвом урегульована такими актами:
- Постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245);
- Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (далі ― Положення № 43).
Керівники бюджетних установ, їх заступники, керівники структурних підрозділів установ та їх заступники не можуть працювати за сумісництвом. Винятком є зайняття такими працівниками науковою, викладацькою, творчою діяльністю або медичною практикою (п. 4 Положення № 43).
Найменування професій працівників визначають відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі ― КП), затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327.
Онлайн сервіс➧➧➧ Пошук по Класифікатору професій➧➧➧
У КП міститься професійна назва робіт «Головний бухгалтер» (код КП 1231), яка належить до професійного угруповання «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники».
Похідні слова до посад (професій) можна застосовувати за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання із збереженням коду новоутвореної професії (примітка 1 Додатка В КП).
Відтак на підставі базової назви «Головний бухгалтер» можна утворити посаду «Заступник головного бухгалтера» (код КП 1231), яка також відноситься до професійного угруповання «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники».
Отже, головний бухгалтер або заступник головного бухгалтера бюджетної установи працювати за сумісництвом (у тій самій або в будь-якій іншій установі) не має права.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус Кадри