Колишній очільник Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов порівняв ситуацію в Китаї з українськими реаліями.
Як запровадити дистанційну роботу
Свою консервативну оцінку Т. Милованов опублікував у Facebook:
«В Китаї безробіття зросло за місяць на 1% до 6,2%. В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 млн людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тис. людей втратять роботу».

Тимофій Милованов
колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Ексміністр зауважив, що дані з Китаю — це офіційна статистика. Та додав, що найбільш вразливими до втрати роботи під час кризи є неформально зайняті робітники.
«В Китаї таких приблизно 291 млн. В Україні це близько 20% від всіх працівників, або 3,4 млн людей. З них 22-23% працюють в сферах торгівлі, дрібного ремонту, харчування, готелів, та транспорту. Тобто приблизно 700 тис. людей, — зазначив Т. Милованов, — Припустимо від чверті до половини з них можуть звільнити під час кризи.
Дійсно, в Китаї за опитуванням рекрутингового агенства Zhaopin.com 40% робітників працюють в нормальних умовах, 25% втратили роботу, 17% не отримують зарплату, а 20% мають затримку з зарплатою. Тому припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників в найбільш вразливих галузях втратять робот може бути прийнятим як обґрунтоване та консервативне. За такого сценарію, це буде від 175 до 350 тис. людей. Якщо ж звільнення відбудуться ще в інших галузях неформально зайнятих то цифра буде ще більше».
Отже, за оцінкою колишнього міністра економіки, збільшення безробіття в Україні через кризу, викликану коронавірусом, може скласти від 170 тис. до 500 тис. осіб.
За інформацією Facebook-сторінки Тимофія Милованова
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.