Колишній очільник Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов порівняв ситуацію в Китаї з українськими реаліями.
Як запровадити дистанційну роботу
Свою консервативну оцінку Т. Милованов опублікував у Facebook:
«В Китаї безробіття зросло за місяць на 1% до 6,2%. В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 млн людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тис. людей втратять роботу».
Тимофій Милованов
колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Ексміністр зауважив, що дані з Китаю — це офіційна статистика. Та додав, що найбільш вразливими до втрати роботи під час кризи є неформально зайняті робітники.
«В Китаї таких приблизно 291 млн. В Україні це близько 20% від всіх працівників, або 3,4 млн людей. З них 22-23% працюють в сферах торгівлі, дрібного ремонту, харчування, готелів, та транспорту. Тобто приблизно 700 тис. людей, — зазначив Т. Милованов, — Припустимо від чверті до половини з них можуть звільнити під час кризи.
Дійсно, в Китаї за опитуванням рекрутингового агенства Zhaopin.com 40% робітників працюють в нормальних умовах, 25% втратили роботу, 17% не отримують зарплату, а 20% мають затримку з зарплатою. Тому припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників в найбільш вразливих галузях втратять робот може бути прийнятим як обґрунтоване та консервативне. За такого сценарію, це буде від 175 до 350 тис. людей. Якщо ж звільнення відбудуться ще в інших галузях неформально зайнятих то цифра буде ще більше».
Отже, за оцінкою колишнього міністра економіки, збільшення безробіття в Україні через кризу, викликану коронавірусом, може скласти від 170 тис. до 500 тис. осіб.
За інформацією Facebook-сторінки Тимофія Милованова
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.