Кандидати на роботу зможуть надавати копії особистих документів через додаток Дія

Українці зможуть передавати копії паспорта, ІПН, свідоцтва про народження в мобільному застосунку Дія 2.0. Свідоцтво про народження дитини, довідка внутрішньо переміщеної особи та цифровий податковий номер також з’являться в оновленні.

Кандидат прийде оформлятися на роботу зі смартфоном в кишені. Без жодного документа. Це не сцена з фантастичної стрічки про будні відділу кадрів. Незабаром так і буде. Передати електронну версію паспорта і коду майбутній працівник зможе через додаток Дія. Кадровик зможе роздрукувати примірник для особової справи.

✍ Документи, які подають при прийнятті на роботу

Мінцифри провело Diia Summit та презентувало оновлення Діїодразу 16 нових електронних послуг та сервісів у застосунку та на порталі. У презентації взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та команда Дії.

Кандидати на роботу зможуть надавати копії особистих документів через додаток Дія
фото: Укрінформ


У Дії вже були доступні 6 цифрових документів: ID-картка, біометричний паспорт, водійське посвідчення, техпаспорт, страховий поліс, студентський квиток. У оновленій версії застосунку Дія 2.0. з’явилося 7 нових послуг.

Шеринг документів — найголовніше оновлення Дії 2.0. Українці зможуть передавати копії документів (паспорт, ІПН, свідоцтво про народження) натиснувши «ОК» на push-повідомлення у застосунку. Це значно спростить отримання банківських або поштових послуг, заселення у готель та сотні інших життєвих ситуацій.

Також в оновленні з’явилася можливість поділитися технічним паспортом на авто із іншою людиною — відображення належного користувача.

На Diia Summit Мінцифри презентувало одразу 3 нові документи у Дії.

Перший — свідоцтво про народження дитини. Батьки відтепер матимуть цей документ у смартфоні. Вони зможуть зручно користуватися ним у будь-яких життєвих ситуаціях, завдяки шерингу документів. Разом із свідоцтвом про народження також буде відображатися і актуальне місце проживання дитини.

Також у Дії 2.0 з’явиться довідка внутрішньо переміщеної особи.

Цифровий ІПН (податковий номер) — ще один новий документ у застосунку. За допомогою цифрового шерингу документа, його електронну копію можна буде передавати державним органам та бізнесу.

У Дії 2.0 тепер відображаються штрафи ПДР та борги за виконавчими провадженнями. Користувачі отримують push-повідомлення у застосунку та можуть переглядати інформацію про порушення або наявність виконавчих проваджень на порталі та оплатити їх карткою.

На порталі державних послуг Дія вже були доступні 27 державних послуг та інформація з 6-ти реєстрів у особистому електронному кабінеті користувача.

5 жовтня Мінцифри презентували ще 4 нові послуги на порталі Дія:

  1. Будівельні послуги — це можливість почати та завершити будівництво об’єктів онлайн, що належать до категорії СС1 (кафе, приватні будинки, малі споруди).
  2. Оновлена реєстрація ТОВ онлайн — найшвидша реєстрація бізнесу у світі. Тепер подача заяви онлайн на порталі Дія займе 30 хвилин.
  3. єМалятко онлайн.
  4. Реєстрація місця проживання дитини до 14 років. Наразі ця послуга доступна лише у Києві та Харкові. Але поступово буде запущена по всій Україні.

Олена Петровська

за матеріалами Мінцифри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронні документи та електронний підпис

Електронні документи поступово витісняють паперові та все частіше використовуються у діяльності працівників кадрової служби. Однак, на сьогодні виникає низка питань щодо їх оформлення: як зробити електронний підпис, як накласти електронний підпис на документ, яку юридичну силу має документ, підписаний електронним цифровим підписом. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства.
4971

Електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
27378

Як технічно організувати дистанційну роботу

Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
3805

5 головних помилок при формуванні справ у листуванні

Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.
5770

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді