На Херсонщині власники великих виробничих підприємств отримують пропозиції працевлаштувати найманих працівників за угодами «аутстафінгу».
Це досить зручно, адже кадрову роботу бере на себе виконавець — не лише оформлює працівників у себе, а й веде трудові книжки, картки П-2, особові справи, нараховує зарплату, сплачує податки.
Позиція платників податків Херсонщини цілком зрозуміла в умовах адаптивного карантину. Їм доводиться віднаходити нові сучасні підходи зі скорочення витрат господарської діяльності.В першу чергу це стосується мінімізації витрат підприємства за рахунок регулювання чисельності штату працівників, скориставшись послугами підприємства-провайдера. В такому випадку немає ризиків сплати штрафів за порушення під час виплати зарплати, значно скорочуються витрати, пов’язані з процесом утримання персоналу. Але про відповідальність за нарахування та перерахування податків та зборів забувати не варто.
Херсонська версія оптимізації виглядає дещо інакше...
Для ухилення від сплати податків і зменшення бази оподаткування суб’єкту господарювання пропонується укласти договори аутстафінгу з двома підприємствами-провайдерами: резидентом та нерезидентом. Зарплата працівникам компанії-резидента, яка виплачується їм безпосередньо замовником, нараховується не в повному обсязі. Для виплати працівникам решти суми заробітної плати укладається цивільно-правовий договір між провайдером-нерезидентом (іноземною компанією) та кожним працівником. За такими договорами мають проводитися виплати працівникам, але без утримання ПДФО, ВЗ та ЄСВ.
Фактично працівник на українському підприємстві отримує заробітну плату в «конверті» від керівництва цього підприємства, а документально оформлений як трудовий ресурс від іншого підприємства-нерезидента, яке має виплачувати йому заробітну плату та перераховувати відповідні податки та збори.
Як проходять перевірки з праці під час карантину
В такому випадку, наймані працівники опиняються в незахищеному становищі, не беруть участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні, оскільки за них не перераховується єдиний внесок. Такі наймані працівники втрачають право на лікарняний, допомогу по безробіттю та від нещасного випадку, їм не нараховується страховий стаж для отримання пенсії.
Для суб’єктів господарювання за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів передбачена кримінальна відповідальність.