Як попрощатися з працівником, якщо ви працюєте за спрощеним режимом?

Пояснюємо, як звільняти за ініціативою роботодавця

image41

Звільнення під час війни: що радять професіонали

В умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин роботодавець має кілька варіантів, щоб розірвати трудовий договір.

Так, можна підписати відповідну додаткову угоду. Також можна в односторонньому порядку надіслати працівнику офіційне повідомлення про розірвання трудового договору (це роблять або у спосіб, визначений трудовим договором, або рекомендованим поштовим відправленням).

Відповідно до ст. 49-8  Кодексу законів про працю України, якщо ви надіслали повідомлення про розірвання трудового договору поштою, то розірваним такий трудовий договір вважатиметься:

  • з наступного робочого дня — після дати вручення працівнику повідомлення;
  • через сім календарних днів — після надходження поштового відправлення у відділення пошти за адресою працівника.

Пам'ятайте, що, згідно з вимогами КЗпП, у день звільнення роботодавець зобов'язаний видати працівникові копію наказу про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені суми при звільненні, а також провести з ним розрахунок. Крім того, на вимогу працівника до трудової книжки можуть бути внесені записи про звільнення.

За матеріалами Управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці в Житомирській області

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки», який відбудеться 9 травня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — оновлені обов’язки роботодавців, обов’язки працівників: у чому полягають, як і коли виконувати і що зробити роботодавцю. Також відповіді на запитання як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації, про які варто знати керівнику, кадровику, відповідальному за військовий облік.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
149499

Звільнення працівника у зв’язку зі смертю

Кадровик є свідком різних подій у житті працівників: від одруження, народження дітей до хвороб і смерті. Не дивлячись на смуток від того, що працівник пішов із життя, необхідно правильно оформити припинення трудових відносин, видати родичам трудову та належні виплати. Деталі звільнення померлого працівника роз’яснюємо у статті.
35183

Розірвання строкового трудового договору до закінчення строку його чинності

Строковий трудовий договір роботодавець та працівник укладають на певний період часу. Проте дострокове розірвання такого договору теж можливе. Хто та за яких умов має право це зробити — роз’яснюємо у статті.
24431

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
39807

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
185297

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді