Як здійснювати виплати при звільненні у разі спору з працівником

Дізнайтеся, яким може бути розмір відшкодування за затримку

image78

Звільнення під час війни: що радять професіонали

Виплата всіх сум, що належать працівнику проводиться в день звільнення.

Якщо ж працівник у день звільнення не був на роботі, то виплати повинні відбутися не пізніше, ніж на наступний день після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Такі строки розрахунку при звільненні закріплені у Кодексі законів про працю України (ст. 116).

 

Крім того, роботодавець повинен письмово повідомити працівника про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, зазначивши окремо кожен вид виплат:

  • основна та додаткова заробітна плата;
  • заохочувальні та компенсаційні виплати;
  • інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства).

Письмове повідомлення має відбуватися в день виплати.

Якщо ж роботодавець не виплатив своєчасно грошей працівнику, підприємство буде змушене виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку (але не більш як за шість місяців).

Відповідальність за затримку розрахунку передбачена у ст. 1117 КЗпП.

Якщо у роботодавця та працівника виник спір щодо розміру виплат, то не оскаржувану працівником суму все одно слід виплатити. Якщо справу вирішать на користь працівника, роботодавець також повинен буде виплатити відшкодування за затримку розрахунку у стандартному обсязі. А ось якщо претензії працівника визнають лише частково, то розмір виплат може бути іншим. Його також має встановити орган, який розглядав спір (не більш встановленого КЗпП обсягу).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16521

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
51048

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
65600

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17732

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді