Звільнення під час війни: що радять професіонали
Виплата всіх сум, що належать працівнику проводиться в день звільнення.
Якщо ж працівник у день звільнення не був на роботі, то виплати повинні відбутися не пізніше, ніж на наступний день після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
Такі строки розрахунку при звільненні закріплені у Кодексі законів про працю України (ст. 116).
Крім того, роботодавець повинен письмово повідомити працівника про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, зазначивши окремо кожен вид виплат:
- основна та додаткова заробітна плата;
- заохочувальні та компенсаційні виплати;
- інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства).
Письмове повідомлення має відбуватися в день виплати.
Якщо ж роботодавець не виплатив своєчасно грошей працівнику, підприємство буде змушене виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку (але не більш як за шість місяців).
Відповідальність за затримку розрахунку передбачена у ст. 1117 КЗпП.

Якщо у роботодавця та працівника виник спір щодо розміру виплат, то не оскаржувану працівником суму все одно слід виплатити. Якщо справу вирішать на користь працівника, роботодавець також повинен буде виплатити відшкодування за затримку розрахунку у стандартному обсязі. А ось якщо претензії працівника визнають лише частково, то розмір виплат може бути іншим. Його також має встановити орган, який розглядав спір (не більш встановленого КЗпП обсягу).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці