Як здійснювати виплати при звільненні у разі спору з працівником

Дізнайтеся, яким може бути розмір відшкодування за затримку

image22

Звільнення під час війни: що радять професіонали

Виплата всіх сум, що належать працівнику проводиться в день звільнення.

Якщо ж працівник у день звільнення не був на роботі, то виплати повинні відбутися не пізніше, ніж на наступний день після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Такі строки розрахунку при звільненні закріплені у Кодексі законів про працю України (ст. 116).

 

Крім того, роботодавець повинен письмово повідомити працівника про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, зазначивши окремо кожен вид виплат:

  • основна та додаткова заробітна плата;
  • заохочувальні та компенсаційні виплати;
  • інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства).

Письмове повідомлення має відбуватися в день виплати.

Якщо ж роботодавець не виплатив своєчасно грошей працівнику, підприємство буде змушене виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку (але не більш як за шість місяців).

Відповідальність за затримку розрахунку передбачена у ст. 1117 КЗпП.

Якщо у роботодавця та працівника виник спір щодо розміру виплат, то не оскаржувану працівником суму все одно слід виплатити. Якщо справу вирішать на користь працівника, роботодавець також повинен буде виплатити відшкодування за затримку розрахунку у стандартному обсязі. А ось якщо претензії працівника визнають лише частково, то розмір виплат може бути іншим. Його також має встановити орган, який розглядав спір (не більш встановленого КЗпП обсягу).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125091

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59420

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34182

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113279

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді