Вагітність та пологи: основи надання відпустки

Зорієнтуємо щодо термінів та оплати

Вагітність та пологи: основи надання відпустки ⚡Початок е-лікарняного з вагітності та пологів — за заявою вагітної

Оплачувані лікарняні з вагітності та пологів згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» надаються жінкам, які:

  • працюють на умовах:
  • обрані на виборні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування;
  • займаються підприємництвом;
  • провадять незалежну професійну діяльність.

Виплачувана допомога компенсує 100% середньої заробітної плати (доходу). Розмір допомоги обчислюється шляхом ділення суми заробітку за останні 12 місяців, що передують місяцю настання страхового випадку, на кількість календарних днів (за останнім місцем роботи).

Важливо, що не відпрацьовані з поважних причин календарні дні в цьому періоді не враховуються.

Для жінок, які займаються підприємницькою діяльністю, виплати залежать від факту сплати єдиного соціального внеску та розміру доходу, з якого сплачено такий внесок.

Мінімальний розмір допомоги становить 7 100 грн на місяць (мінімальна зарплата), а максимальний — 106 500 грн (15 мінімальних заробітних плат).

Тривалість відпустки з вагітності та пологів може бути різною:

  • 126 к. д. (70 днів до пологів та 56 після);
  • 140 к. д. (70 днів до пологів та 70 після) — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнених пологів;
  • 180 к. д. (90 до пологів та 90 після) — для жінок, які належать до 1-3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Якщо жінка не має медичних протипоказань, вона, за бажанням, може розпочинати відпустку пізніше та переносити невикористані дні відпустки на період після пологів (без зміни загальної тривалості).

За матеріалами Пенсійного фонду України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розраховуємо залишок відпусток наприкінці року

Для того щоб спланувати на майбутній рік графік відпусток, насамперед слід визначити залишок невикористаної відпустки за поточний, а можливо — і за попередні роки. Щоб не розгубитися в розрахунках користуйтеся довідкою про залишок відпустки. Що має містити довідка про залишок відпустки та як виглядає формула розрахунку днів відпустки — у статті.
20761

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2024 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
520982

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
192760

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
520979

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді