Зберігайте списки персонального військового обліку правильно завдяки порадам експертів
У якій справі та скільки зберігати списки персонального військового обліку
Коли складають Списки персонального військового обліку на вимогу ТЦК, їх надсилають із супровідним листом, оскільки таку вимогу до документів без адресної частини висуває пункт 10 глави 1 розділу II Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5. Лист реєструють як вихідний документ, Список — додаток до нього. Тож зберігайте Список разом із листом у справі «Листування з ТЦК».
Для Списків, які роздруковуєте щороку до 25 січня (станом на 1 січня), передбачте справу в номенклатурі — «Списки персонального військового обліку, відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».
Де зберігати відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5, не визначає строків зберігання Списків. Радимо встановити строк з огляду на періодичність перевірок стану військового обліку, визначену в Порядку. Наприклад, 5 років.
З ким погодити строк зберігання документів
Для того щоб не знищити Списки передчасно, якщо перевірку не проводили, у графі «Примітка» номенклатури справ зробіть запис — «За умови проведення перевірки ТЦК за відповідний період (рік)».