За дискримінацію працівників з ВІЛ доведеться відповідати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Можлива кримінальна відповідальність

За дискримінацію працівників з ВІЛ доведеться відповідатиДержавна служба України з питань праці нагадала про обов'язки роботодавців щодо захисту прав працівників з ВІЛ/СНІД. Насамперед йдеться про неприпустимість дискримінації на робочому місці.

Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат

У цьому допоможуть рекомендації Міжнародної організації праці. Зокрема, їх провідним принципом є те, що фактичний або приписуваний статус ВІЛ-інфікованої особи не повинен бути підставою для дискримінації, що перешкоджає прийняттю на роботу чи продовженню трудових відносин або реалізації рівних можливостей.

Тимчасова відсутність на роботі через захворювання або виконання обов’язків із догляду, пов’язаних із ВІЛ/СНІДом, прирівнюється до відсутності через інші причини, пов’язані зі станом здоров’я.

Відповідно, ВІЛ-позитивний статус не може бути причиною для звільнення працівника.

Під час прийняття на роботу від майбутніх працівників не можна вимагати жодних форм проходження ВІЛ-скрінінгу, адже тестування має відбуватися добровільно та без примусу. Якщо ж особа пройшла тест, вона має право на конфіденційність щодо результатів.

У Державній службі України з питань праці зауважили, що порушення вимог законодавства щодо  дискримінації ВІЛ-позитивних працівників може призвести до цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Східне міжрегіональне управління
Державної служби України з питань праці
Східне міжрегіональне управління
Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31299

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5341

Зразок заяви про прийняття на роботу

Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
469132

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
34254

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді