Державна служба України з питань праці нагадала про обов'язки роботодавців щодо захисту прав працівників з ВІЛ/СНІД. Насамперед йдеться про неприпустимість дискримінації на робочому місці.
Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат
У цьому допоможуть рекомендації Міжнародної організації праці. Зокрема, їх провідним принципом є те, що фактичний або приписуваний статус ВІЛ-інфікованої особи не повинен бути підставою для дискримінації, що перешкоджає прийняттю на роботу чи продовженню трудових відносин або реалізації рівних можливостей.
Тимчасова відсутність на роботі через захворювання або виконання обов’язків із догляду, пов’язаних із ВІЛ/СНІДом, прирівнюється до відсутності через інші причини, пов’язані зі станом здоров’я.
Відповідно, ВІЛ-позитивний статус не може бути причиною для звільнення працівника.
Під час прийняття на роботу від майбутніх працівників не можна вимагати жодних форм проходження ВІЛ-скрінінгу, адже тестування має відбуватися добровільно та без примусу. Якщо ж особа пройшла тест, вона має право на конфіденційність щодо результатів.
У Державній службі України з питань праці зауважили, що порушення вимог законодавства щодо дискримінації ВІЛ-позитивних працівників може призвести до цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Східне міжрегіональне управління
Державної служби України з питань праці
Східне міжрегіональне управління
Державної служби України з питань праці
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.