Працівник з нефіксованим робочим часом має другу роботу: чи можна заборонити?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Дізнайтесь, чи буде порушенням прописування заборони у трудовому договорі

Працівник з нефіксованим робочим часом має другу роботу: чи можна заборонити?Законодавство гарантує громадянам можливість укладати трудові договори на одному або одночасно на декількох підприємствах (за винятком окремих ситуацій, зафіксованих законодавством, колективними договорами або угодами сторін). 

Оформлюємо трудовий договір із нефіксованим робочим часом

Що ж до трудових договорів з нефіксованим робочим часом, то тут, як наголошують у Держпраці, не можна прописувати умов, що заборонятимуть  виконувати роботу за іншими трудовими договорами.

Захист працівників від таких заборон та перешкод з боку роботодавців фіксує Кодекс законів про працю України (ст. 21-1).

За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
107311

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9291

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73687

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
25406

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
172617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді