Держпраці нагадала про основні права осіб з інвалідністю, яких мають дотримуватися роботодавці.
Працевлаштування, робота і звільнення осіб з інвалідністю
Так, насамперед слід пам'ятати, що під час прийняття на роботу та облаштування робочого місця слід враховувати рекомендації медико-соціальної експертної комісії та індивідуальну програму реабілітації працівника. Крім того, з огляду на специфічні потреби особи, може знадобитися запровадження додаткових заходів безпеки праці.
Якщо рекомендаціями МСЕК та програмою реабілітації знехтувати, здоров'ю працівника може бути завдано шкоди, а це призведе до притягнення до відповідальності.
У деяких випадках роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування особи з інвалідністю.
Якщо ж такий працівник звернеться з проханням встановити йому неповний робочий день або тиждень, керівник має виконати цю вимогу (із пропорційною зміною оплати). Втім, за замовчуванням законодавтсво не передбачає змін тривалості робочого часу для особи з інвалідністю.
Так, можлива навіть надурочна робота (або робота у нічний час). Проте залучення можливе лише тоді, коли це не суперечитиме вимогам МСЕК та якщо сам працівник надасть згоду на такі навантаження.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці