Держпраці нагадала, що, у разі працевлаштування особи з інвалідністю, підприємство повинно дотримуватися рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) — зокрема, потрібно враховувати заходи, передбачені індивідуальною програмою реабілітації. Так, можуть знадобитися додаткові дії задля забезпечення безпеки праці з урахуванням специфічних особливостей людини.
Пільги та гарантії у сфері праці працівникам з інвалідністю
Якщо рекомендаціями МСЕК знехтувати, здоров'я працівника може погіршитися. Це, своєю чергою, стане підставою притягнути роботодавця до відповідальності.
Також слід пам'ятати, що на роботодавця покладається обов'язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю (згідно з медичними рекомендаціями у випадках, передбачених законодавством).
Водночас, якщо рекомендації МСЕК не забороняють, працівники з інвалідністю можуть виконувати роботи у нічний час та працювати надурочно (лише за згодою особи).
Що ж до тривалості робочого часу, то скорочень законодавство не передбачає. Водночас особа з інвалідністю має право попросити про встановлення неповного робочого часу (дня або тижня), і роботодавець зобов'язаний задовольнити таке прохання.
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці