ДІзнайтеся, чи потрібно вимагати витяг з Єдиного державного демографічного реєстру
Це доречно, якщо працівник змінив задеклароване/зареєстроване місце проживання, наприклад після укладення/розірвання шлюбу.
Чи має працівник надати витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо місця проживання після зміни прізвища
Законодавство:
- не зобов’язує працівника надавати роботодавцю документи, які підтверджують задеклароване/зареєстроване місце проживання;
- забороняє роботодавцю вимагати таку інформацію (ст. 25 КЗпП).
Запитайте у працівника, чи не змінював він місце проживання після зміни прізвища. Якщо так — запропонуйте надати підтвердний документ, його можна згенерувати в Дії за кілька хвилин. Поясніть, що це потрібно для актуалізації даних в його облікових документах — особовій картці П-2, особовому листку з обліку кадрів, якщо ведете на працівника особову справу.
Працівник не хоче надавати інформацію про місце проживання: що робити?
Основними обліковими документами особової справи працівника є внутрішній опис документів особової справи, особовий листок з обліку кадрів та доповнення до особового листка з обліку кадрів. Однак законодавчо унормовано лише форму внутрішнього опису. Зокрема, форму доповнення до особового листка з обліку кадрів підприємство розробляє самостійно.
Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
Вічне запитання з кадрової практики: чи долучати до особової справи згоду на обробку персональних даних… Відповідь — ні! Дізнайтесь: які документи можна і потрібно формувати до особової справи працівника, а чого у жодному разі там не має бути.
Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»