Зміна прізвища працівників: чи потрібен витяг щодо місця проживання
Переглядів: 403
ДІзнайтеся, чи потрібно вимагати витяг з Єдиного державного демографічного реєстру
Це доречно, якщо працівник змінив задеклароване/зареєстроване місце проживання, наприклад після укладення/розірвання шлюбу.
Законодавство:
- не зобов’язує працівника надавати роботодавцю документи, які підтверджують задеклароване/зареєстроване місце проживання;
- забороняє роботодавцю вимагати таку інформацію (ст. 25 КЗпП).
Запитайте у працівника, чи не змінював він місце проживання після зміни прізвища. Якщо так — запропонуйте надати підтвердний документ, його можна згенерувати в Дії за кілька хвилин. Поясніть, що це потрібно для актуалізації даних в його облікових документах — особовій картці П-2, особовому листку з обліку кадрів, якщо ведете на працівника особову справу.
Працівник не хоче надавати інформацію про місце проживання: що робити?
Вічне запитання з кадрової практики: чи долучати до особової справи згоду на обробку персональних даних… Відповідь — ні! Дізнайтесь: які документи можна і потрібно формувати до особової справи працівника, а чого у жодному разі там не має бути.
166239
Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
133052
З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
75407
Особова справа працівника, за умови додержання правил її ведення, містить повну інформацію про трудову діяльність та персональні дані цього працівника, тому слід організувати належне зберігання особових справ на підприємстві. Як правильно зберігати особові справи, читайте у статті
12853
Особова справа — це сукупність документів, в яких відображені відомості про трудову діяльність особи та її біографічні дані. Зокрема, про освіту, військову службу, сімейний стан, державні відзнаки та інше. Законодавство регламентує правила формування особової справи працівника. Правила ведення особових справ та поради експертів вбережуть вас від помилок і зайвої роботи.
132551
Гарячі запитання
Усі питання і відповідіКомпенсація за направлення у відрядження у вихідний день
31
Військовий облік призовників на підприємстві та списки до ТЦК
247
Звільнення працівника ТОВ за розголошення комерційної таємниці
85
Розрахунок стажу для щорічної основної відпустки мобілізованого працівника
6677
Мобілізований працівник у СЗЧ хоче повернутись до роботи
1056