
Вибір типу договору (трудовий чи цивільно-правовий) з особою, яку ви наймаєте, не може бути довільним. У Державній податковій службі застерегли роботодавців від помилки, адже цивільно-правові угоди про надання послуг укладають лише у разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно (займається бізнесом).
Як приймати на роботу
Тим часом відносинах «працівник — роботодавець» завжди укладається саме трудовий договір.
Окрім укладення трудового договору, роботодавець також обов'язково повинен оформити наказ про прийняття на роботу та надіслати відповідне повідомлення до Державної податкової служби.
Зауважте: порядок оформлення трудових відносин однаковий для всіх — і для компанії та підприємств, і для фізичних осіб, які наймають нянь або водіїв.
За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Заява про прийняття на роботу — це офіційне письмове прохання у працевлаштуванні, яке особа пише на ім’я керівника організації.