Російськомовна частина трудової книжки: вести чи ні?

Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ
У деяких випадках цей розділ можна використовувати як вільне місце для нових записів

Російськомовна частина трудової книжки: вести чи ні?

Бланк трудової книжки містить два розділи «Відомості про роботу» — українською і російською мовами. У 1993 році урядовці планували, що роботодавці дублюватимуть записи двома мовами: трудові книжки та вкладиші до них заповнюють у відповідних розділах українською і російською мовами (п. 2.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58).

Чи можна вести трудову книжку в російськомовній частині

Підприємства ведуть діловодство державною мовою. Документи оформлюють державною мовою, крім випадків, передбачених законодавством про мови в Україні (п. 14 гл. І розд. ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).

Російськомовна частина трудової книжки: вести чи ні? Коли можна вносити записи про роботу у розділ трудової для російськомовних записів

Застосовуйте пункт 2.1 Інструкції № 58 у частині, що не суперечить законодавству, зокрема, що трудові книжки та вкладиші до них заповнюємо у відповідних розділах. Адже Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII не передбачає можливості вести діловодство російською мовою.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29467

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23064

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді