Оплата лікарняного для сумісника: можливо чи ні?

Автор
шеф-редактор Експертус Кадри
Наразі у Раді розглядають зміну правил щодо оплати непрацездатності сумісників

Оплата лікарняного для сумісника: можливо чи ні?

Підприємства, установи, організації (далі — підприємство) в межах повноважень і власним коштом можуть встановлювати додаткові, порівняно з законодавством, трудові та соціально-побутові пільги для працівників (ч. 1 ст. 9-1 КЗпП). Тож підприємство може ухвалити рішення оплачувати власним коштом увесь період непрацездатності працівникам, що працюють за сумісництвом. Таку можливість потрібно передбачити в колективному договорі або в Положенні про оплату праці.

Чи може підприємство оплачувати лікарняні сумісникам

Натомість якщо підприємство фінансують із держбюджету, контролюючий орган може кваліфікувати таку оплату лікарняного як нецільове використання бюджетних коштів і притягнути роботодавця до відповідальності. В такому разі спробуйте оформити допомогу інакше.

Зауважте: Верховна Рада 25.04.2024 прийняла за основу законопроєкт № 10017 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. Якщо його ухвалять, сумісникам повернуть право на оплачувані лікарняні за кошт ПФУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5706

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143672

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165758

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29922

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106306

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді