Щорічна відпустка: повна тривалість чи пропорційно часу роботи?

Будьте обачними і не припускайтесь порушень, визначаючи тривалість відпустки працівника

Щорічна відпустка: повна тривалість чи пропорційно часу роботи?

Держпраці нагадала, що працівники мають право на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві (Закон України «Про відпустки», ст. 10).

Щорічна відпустка: повна тривалість чи пропорційно часу роботи?

СКАЧАТИ

Тобто працівник, навіть не відпрацювавши повний рік, набуває право на на всі види щорічних відпусток повної тривалості.  А от якщо відпустку надаватимуть до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи особи, то тривалість такого відпочинку вже визначають пропорційно до відпрацьованого часу.

Нагадуємо: згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 12), під час воєнного стану щорічну основну оплачувану відпустку можуть обмежити до 24 календарних днів. Також роботодавець може відмовити у наданні будь-якого виду відпусток працівникам, залученим до робіт на об’єктах критичної інфраструктури (за винятком відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).

За інформацією Державної служби України з питань праці

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
11832

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512142

Відпустка новоприйнятому працівнику

Загальновідоме правило — право працівника на відпустку повної тривалості у перший рік роботи настає після шести місяців безперервної роботи на підприємстві. А як же бути, якщо працівнику вкрай необхідно оформити відпусту до настання шестимісячного строку безперервної роботи? Коли стає доступною щорічна основна відпустка новому працівнику, читайте у статті.
13776

Наперед використана відпустка: чи стягувати кошти при звільненні

Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.
21550

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
27269

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді