Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: як оформити

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
На час воєнного стану роботодавці та працівники мають більше свободи

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: як оформити

Кодекс законів про працю України зобов'язує під час прийняття працівників на роботу з нефіксованим робочим часом обов'язково укладати трудові договори у письмовому вигляді (ст. 24 ч. 1 п. 6-2 КЗпП).

Оформлюємо трудовий договір із нефіксованим робочим часом

Водночас Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 2 ч. 1) дозволяє на час воєнного стану визначати форму трудового договору за згодою сторін. Отже, наразі письмова форма не є обов’язковою.

Втім, все ж потрібно дотримуватися при встановлених законом умов до таких договорів.  Так, слід зазначити:

  • спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи (повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків);
  • спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання;
  • інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні);
  • розмір оплати праці за залучення до роботи поза межами базових днів або годин;
  • додаткові підстави для припинення трудового договору (за потреби).

Тож, за можливості, краще все ж письмово зафіксувати ці аспекти для уникнення подальших трудових спорів.

За інформацією Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5181

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
5046

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73493

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді