Прийняли працівника, а він не виходить на роботу. Підказки керівнику

Автор
шеф-редактор Експертус Кадри
Алгоритм дій залежить від конкретної причини неявки

Прийняли працівника, а він не виходить на роботу. Підказки керівнику

Якщо новий працівник не вийшов на роботу, з’ясуйте причину. Можливо, працівник захворів, у нього трапилось лихо або просто передумав працювати. Подальші дії безпосереднього керівника та кадровика залежать від причини відсутності працівника.

Що робити, якщо прийнятий працівник не приступив до роботи

Якщо вдалося зв’язатися з працівником телефоном, і він повідомив, що:

  • планує працювати, але захворів — складіть акт про відсутність працівника на роботі.
    Зважайте: якщо працівник захворів у перший робочий день, попри те, що роботодавець подав у податкову службу повідомлення про прийняття на роботу, в е-кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ е-лікарняний на працівника не сформується, допоки бухгалтер не подасть квартальний звіт;
  • не планує працювати — складіть акт про відмову стати до роботи. Ліпше, якщо працівник прийде на підприємство й власноруч напише заяву про скасування наказу про прийняття на роботу і зазначить причини, чому відмовився стати до роботи. Відтак заява, а не акт, буде підставою видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу.

Прийняли працівника, а він не виходить на роботу. Підказки керівнику Працівник не вийшов на роботу і з ним немає зв'язку: що робити?

Якщо причина відсутності працівника буде неповажною, роботодавцю не потрібно звільняти його за прогул без поважних причин за пунктом 4 частини 1 статті 40 КЗпП. Оскільки особу фактично не допустили до роботи, трудовий договір вважають неукладеним.

На підставі заяви працівника чи акта про відмову стати до роботи видайте наказ про скасування наказу про прийняття на роботу. Якщо уклали письмовий трудовий договір, у наказі зазначте, що скасовуєте трудовий договір №… від…

Прийняли працівника, а він не виходить на роботу. Підказки керівнику Скасовуємо повідомлення про прийняття працівника на роботу

Роботодавець не зберігає трудових книжок працівників, прийнятих на роботу після 10.06.2021. Тож у трудовій книжці працівника, який не став до роботи, не повинно бути запису про прийняття на роботу та про скасування наказу.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Як оформити відстрочку працівникам підприємства: алгоритм і судова практика», який відбудеться 11 липня. Спікер — адвокат, сертифікований експерт із військового обліку Леся Лавренюк

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
153910

Покроковий алгоритм при звільненні за прогул

Легким в оформленні звільнення працівника за прогул вважає лише той, хто ніколи його не проводив. Зі сторони здається, що достатньо скласти акт, визнати причину неявки на роботу не поважною і підготувати відповідний наказ. Однак, пам’ятайте, що проблеми можуть виникнути потім. Приміром, звільнений працівник подасть позов до суду і доведе, що ви припустилися процедурної помилки під час звільнення по статті за прогул. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не тільки мати загальну уяву про складові процедури, але й розуміти порядок оформлення звільнення за прогул без поважних причин. Тож дійте за алгоритмом від експертів Експертус Кадри.
140171

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюється відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
46939

Звільнення працівника з ініціативи власника

Трудові відносини, укладені як на підставі строкового, так — і безстрокового трудового договору, можуть бути припинені і з ініціативи працівника, і з ініціативи власника. Розгляньмо умови, за яких відбуватиметься розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.
13906

Судова практика щодо звільнення за прогул

Кадровику нерідко доводиться грати роль свідка, коли керівник жадає застосувати до недбалого працівника дисциплінарне стягнення «сьогодні і негайно». Пропонуємо вам дізнатись про чужі помилки, аби не довелося вчитися на своїх і не поновлювати на роботі працівника, який порушував трудову дисципліну.
2418

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді