Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності застрахованим особам залежить насамперед від їхнього страхового стажу та рівня заробітної плати. Так, працівники можуть отримати компенсацію обсягом:
- 50% середньої заробітної плати (доходу) — за тривалості страхового стажу до 3 років;
- 60% середньої заробітної плати (доходу) — за тривалості страхового стажу від 3 до 5 років;
- 70% середньої заробітної плати (доходу) — за тривалості страхового стажу від 5 до 8 років;
- 100% середньої заробітної плати (доходу) — за тривалості страхового стажу понад 8 років.
Зауважте: призначення страхових виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності відбувається за основним місцем роботи.
Як оплатити лікарняний
Якщо ж йдеться про допомогу з тимчасової непрацездатності, до якої входить догляд за хворою дитиною або допомога з вагітності та пологів, то її надають за основним місцем роботи або за місцем роботи за сумісництвом.
Працівник може бути позбавлений права на оплату лікарняного, якщо:
- травми були одержані при вчиненні кримінального правопорушення;
- шкоду здоров'ю заподіяно навмисно, аби ухилитись від своїх обов'язків;
- особа симулювала хворобу;
- йдеться про час:
- перебування під арештом;
- судмедекспертизи;
- примусового лікування;
- відпустки:
- травмування відбулося внаслідок сп'яніння;
- е-лікарняний визнано необґрунтованим.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.