Опублікували Закон, що доповнює КЗпП новими підставами для звільнення

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Норми почнуть діяти через три місяці

Як звільнити за вироком суду

27 червня 2024 р. газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» від 04.06.2024 № 3768-ІХ (законопроєкт від 05.09.2022 № 7731; далі — Закон № 3768). 

Закон № 3768:

  • доповнює статтю 40 КЗпП додатковими підставами, щоб припинити трудовий договір з працівником з ініціативи роботодавця;
  • вносить зміни у статтю 142 КЗпП, якими зобов’язує роботодавців встановлювати правила поведінки на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та / або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури.

Окрім цього, змін зазнали частина перша статті 43 КЗпП та частина перша статті 46 КЗпП.

Опублікували Закон, що доповнює КЗпП новими підставами для звільнення Злочин проти нацбезпеки та порушення правил поведінки на підприємстві — нові підстави для звільнення у КЗпП

Закон № 3768 почне діяти через три місяці. За цей час КМУ має привести свої нормативно-правові акти у відповідність та забезпечити, щоб міністерства та інші центральні органи виконавчої влади переглянули свої нормативно-правові акти та привели їх у відповідність.

Розбираємось детально:

Ірина Матійко 

За інформацією газети «Голос України»

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16545

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
51112

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
65692

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді