Можливість поєднувати роботу на різних підприємствах гарантована КЗпП

Кодекс законів про працю України (ст. 21, ч. 2) дозволяє громадянам реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці, укладаючи трудові договори на одному чи одночасно на декількох підприємствах (якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін).
Як оформити відсутність сумісника, що їде у відрядження на основному місці роботи
Сумісництво при цьому у КЗпП визначають так:
Сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця-фізичної особи.
Після початку повномасштабного вторгнення уряд скасував попередні обмеження для працівників державних підприємств та установ (наприклад, щодо тривалості роботи за сумісництвом).
Важливо пам'ятати, що заробітна плата сумісникам виплачується за фактично виконану роботу.
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.