Під час вимушеного прогулу у зв’язку з незаконним звільненням особу вважатимуть застрахованою

Як поновити на роботі за рішенням суду
19.08.2024 народний депутат України Володимир Мороз зареєстрував проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення безперервності страхового стажу особи, поновленої на роботі після незаконного звільнення» № 11488 (далі — Законопроєкт № 11488).
На даний час на рівні законодавства не визначено, що страховий стаж поновлених на роботі після незаконного звільнення вважають безперервним. Така законодавча невизначеність призводить того, що вони мають в судовому порядку доводити зарахування стажу роботи.
Автор Законопроєкту № 11488 пропонує внести зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV та Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII, якими встановити, що до стажу роботи зарахують період незаконного звільнення.
Людмила Герега
За інформацією ВРУ
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.