
Для неповнолітніх працівників (тих, кому ще не виповнилося 18 років) передбачене надання щорічної основної відпустки збільшеної тривалості — 31 календарний день.
Чи вносити зміни дографіка відпусток, якщо працівник заробив менше днів
Пільги, пов'язані з наданням відпусток, фіксує Кодекс законів про працю України (ст. 195).
Так, особи, що не досягли 18 років, можуть скористатися щорічною відпусткою у зручний для себе час. При цьому в перший рік роботи неповнолітня особа може отримати відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві.
Відмовити такій особі у наданні відпустки не можна.
Відповідно, роботодавцям слід бути обачними, складаючи графік відпусток на наступний рік — побажання неповнолітніх слід враховувати першочергово.
Якщо ви прийняли на роботу особу молодше 18 років вже після затвердження графік, то доведеться встановити доповнення до нього.
За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.