Звільнення мобілізованого працівника

Чи зберігати місце роботи і посаду мобілізованого працівника?
Звільнення мобілізованого працівника
Стаття 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП) гарантує збереження місця роботи та посади за працівниками, які:
  • проходять базову військову службу;
  • призвані на військову службу за призовом офіцерського складу або під час мобілізації;
  • проходять військову службу за призовом резервістів в особливий період;
  • уклали новий контракт на військову службу.
Ці гарантії поширюються також на періоди лікування, полону, а також на випадки, коли військовослужбовець був визнаний безвісти зниклим або оголошений судом померлим.
Чи може працівник працювати під час військової служби
Працівники, призвані на військову службу за власним бажанням, мають право на грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. Для цього потрібно подати заяву не пізніше останнього дня місяця, коли особа була увільнена від роботи у зв’язку з призовом.
Якщо ж працівник вирішив звільнитися у зв’язку з призовом або вступом на військову службу (включно з альтернативною невійськовою службою), трудовий договір припиняється за пунктом 3 частини першої статті 36 КЗпП. При цьому виплачується вихідна допомога у розмірі не менше двох мінімальних зарплат.
Крім того, у разі звільнення через призов або вступ на військову службу, відрахування із заробітної плати за використану наперед щорічну відпустку не проводиться.
За матеріалами
Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Зміни у законодавстві щодо працівників з інвалідністю

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
3617

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5820

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді