Дисциплінарне стягнення без підпису у посадовій інструкції

1917

Запитання

Які дисциплінарні стягнення можна застосувати до головного бухгалтера, якщо посадова інструкція не підписана?

Відповідь

До початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний роз’яснити працівнику його права та обов’язки відповідно до ст. 29 КЗпП.

Обов’язки, права та відповідальність працівника закріплюють в посадовій (робочій) інструкції (ч. 2 п. 6 Загальних положень Випуску 1 ДКХП).

За порушення трудової дисципліни до працівника можна застосувати тільки один із заходів стягнення: догану або звільнення (ст. 147 КЗпП).

5 правил застосування та документування догани

Звільнення у разі систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, за п. 3 ст. 40 КЗпП можливе, якщо до працівника раніше застосовано заходи дисциплінарного стягнення.

У запитанні вказано, що головного бухгалтера не ознайомили з посадовою інструкцією під підпис. Роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором (ст. 31 КЗпП).

Якщо працівник оскаржить накладене на нього дисциплінарне стягнення, у т. ч. і звільнення за п. 3 ст. 40 КЗпП, роботодавцю в суді доведеться відстоювати свою правоту, не маючи документального підтвердження щодо ознайомлення працівника зі своїми завданнями та обов’язками.

Зверніть увагу!

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів (п. 3 ст. 8 розд. ІІІ Закону України «Про бухгалтерський облікта фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Догана як вид дисциплінарної відповідальності

Одним із заходів стягнення, що передбачені чинним трудовим законодавством України за порушення трудової дисципліни, є догана. Для того, щоб оголосити догану, слід розуміти її правову природу та особливості застосування. Експерти підготували інформацію щодо винесення догани та її оформлення
117707

Оголошено догану працівникам: застосовуємо та документуємо правильно

За що роботодавець має право притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності, який порядок та строки оголошення догани, — у статті є відповіді на ці та інші важливі запитання щодо того, як правильно оголосити догану працівнику.
92566

Наказ про оголошення догани

Після того, як складте акт щодо пояснень працівника, можете оголосити догану. Зробіть це у наказі
48019

Зразок наказу про зняття догани

Догана з працівника знімається автоматично, після закінчення одного року з дня накладення дисциплінарного стягнення. Щоб достроково зняти догану, необхідно видати наказ. Ми підготували для вас зразок наказу про зняття догани.
49414

Проведення службового розслідування у разі порушення працівником трудової дисципліни

Притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності — процедура не з найприємніших. Проте час від часу роботодавцю доводиться розслідувати обставини, за яких працівник вчинив дії, що можуть бути підставою для його притягнення до дисциплінарної відповідальності. Враховуючи, що службове розслідування КЗПП не регулюється, виникають наступні питання: як провести службове розслідування на підприємстві, у яких випадках проводиться службове розслідування, як скласти акт службового розслідування? Відповіді ви знайдете у статті
62032