Відповідь
Ні, не маєте права. На підставі пункту 2 статті 40 КЗпП роботодавець має право звільнити працівника, якщо виявить невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації, яка перешкоджає продовжувати дану роботу.
Зразок доповідної записки про несвоєчасне і неналежне виконання працівником покладених на нього обов’язків
Роботодавець має право звільнити працівника, якщо має фактичні докази того, що працівник неналежно виконує трудові обов’язки, а саме:
- неякісно працює;
- має недостатню кваліфікацію.
Підстава розірвати трудовий договір — саме виявлена невідповідність. Якщо працівника прийняли на роботу без документа про освіту чи досвіду трудової діяльності, його не можна звільнити лише через відсутність освіти чи досвіду. Оскільки про це було відомо від самого початку.
Роботодавець має документально підтвердити, що працівник через недостатню кваліфікацію неналежним чином виконував трудові обов’язки (постанова ВСУ від 27.01.2020 у справі № 654/941/17).
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.